BirApple.com Güvencesi (BAG)

BirApple.com Güvencesi (BAG) Nedir?

BAG sistemi birapple.com tarafından geliştirilen Türkiye'nin ve Dünyanın En Güvenli Alışveriş sistemidir. Alıcı ve Satıcının tamamen güvende olduğu bu sistem başka hiçbir yerde olmayan ve bu güne kadar yapılmış havuz sistemlerinden çok daha farklı bir yapıya sahiptir. Şimdi BAG sisteminin tam olarak nasıl gerçekleştiğini tüm detayları ile inceleyelim.

BAG sistemi alıcı ve satıcı arasında güven oluşturan bir alışveriş durağıdır. Alışveriş sürecinde hem alıcı hem de satıcı tüm risklerden uzak ve güvendedir. Satılan ürün ve ürün bedeli BirApple.com Güvencesi ile sağlanır. Satın alan kişi ürününün istediği özelliğini test ettirebilir orijinalliği konusunda ve beklediğinin haricinde bir ürünle karşılaşma riskinden tamamen uzaktır. Satıcı tarafında ise bu güvence aynı şekilde devam eder. Satıcı ürününün bozuk veya parçalarının değişmiş halde gelmesi riskinden tamamen uzaktır. Tüm bu riskleri ortadan kaldıran BirApple.com Güvencesini gelin daha yakından adım adım inceleyelim.

SATICI İÇİN:

 1. 1. Satıcı Apple ürününü tüm detayları ile birapple.com üzerinden ilan vererek satışa sunar.
 2. 2. Verilen ilan birapple.com tarafından onaylanması beklenir.(Max. onay bekleme süresi 2 saat)
 3. 3. İlk etapta ilanınıza BAG açmak zorunda değilsiniz. Alıcı ile birapple.com üzerinde görüşüp fiyat konusunda anlaştıktan sonra, hangi ilde olduğunuzun bir önemi yoktur. birapple.com size bir kargo kadar yakındır.
 4. 4. Satıcı ile anlaşma sağlandıktan sonra ilanınızı profilim/ilanlarım/yayında-olanlar sekmesinden BAG açarak alıcının ürününüzü satın almasını sağlarsınız. (BAG açarken fiyatınızı güncelleyebilir, hesabınıza yatacak tutarı görebilirsiniz. Paranın yatacağı hesap bilgilerini de bu alandan doldurabilirsiniz.)
 5. 5. Alıcı ürünü satın aldıktan sonra birapple.com çağrı merkezinden bir telefon alırsınız. Sürecin nasıl işleyeceği konusunda bilgilendirilirsiniz.
 6. 6. Ardından ürününüzü alıcı ile anlaştığınız ve ilanda belirttiğiniz şekilde kargoya vermek üzere hazırlarsınız(Lütfen ürününüzü kargoda kırılmaması adına özenle hazırlayınız.)
 7. 7. Ürününüz için para birapple.com'a yattığında tekrar müşteri hizmetleri size ulaşır ve ürünü kargoya vermenizi ister.
 8. 8. Herhangi bir kargo firmasına giderek birapple.com adresine ürünü kargolamanız yeterli olacaktır. kargo adresi için iletişim sayfasına bakabilirsiniz.
 9. 9. Kargonuz birapple.com ofisine ulaştığında hem alıcı hem de siz müşteri hizmetlerimiz tarafından aranarak kargonun ulaştığı bilgisi verilir.
 10. 10. Alıcının ve Satıcının canlı olarak kargo açılışını izlemesi sağlanır. Alıcının kontrol edilmesini istediği özelliklerin tamamı ve daha fazlası birapple.com uzman kişilerince incelenir ve mini bir rapor hazırlanır.(bu işlemlerin tamamı kayıt altına alınarak arşivlenmektedir.)
 11. 11. Alıcı ürünü beğenip kendisine kargolanmasını istediğinde canlı yayın sona erer.
 12. 12. Ürün birapple.com ofisinden darbeye karşı korumalı kargo kutusundan alıcının adresine gönderilir.
 13. 13. Ürün alıcıya ulaştığında alıcı tekrar ürünü inceler, ürün beklediği ve onay verdiği ürün ile aynı ise www.birapple.com adresine girerek paranın karşıya yatması için profilim/BirApple.com Güvencesi(BAG)/satınaldıkarım sekmesinden paranın karşıya yatması için onay vermesi gerekir. (3 gün içerisinde onay verilmeyen veya iadeye başvurulmayan siparişler otomatikman onaylanmış kabul edilir)
 14. 14. Onay verilen ürünün parası birapple.com tarafından satıcıya aktarılır ve işlem tamamlanmış olur. Bu sayede Türkiye'nin en güvenli alışverişini hiçbir risk almadan yapmış olursunuz.
 15. 15. Ürünün alıcı tarafından beğenilmemesi durumunda, alıcı 3 gün içerisinde ürünü iade ettiğini ve kargoya verdiğini, kargo bilgileri ile birapple.com'a bildirmelidir.
 16. 16. İade olan ürün yukarıdaki işlemlerin tersi yönünde ilerleyerek satıcıya tekrardan gönderilir.

 

ALICI İÇİN:

 1. 1. Alıcı birapple.com üzerinde istediği herhangi bir Apple ürününü beğenmesi durumunda satıcı ile birebir irtibata geçebilir web sitesi üzerinden mesaj atabilir.
 2. 2. Satıcı ile fiyat ve detaylar hakkında anlaşma sağlanması durumunda satılan ürün BAG'li bir ilan değil ise satıcıdan BAG açılması için istekte bulunabilir.
 3. 3. Ürün BAG'li ilan sisteminde ise artık satın alınabilir.
 4. 4. İlanda bulunan Hemen Satın Al Butonu'na tıklanarak diğer adıma geçilir.
 5. 5. Alıcı birapple.com üyesi değil ise ürünü satın alması için üye olması gerekir. Eğer hala üye değilseniz Buradan Üye Olabilirsiniz.
 6. 6. Ürünü Hemen Satın Al dedikten sonra gelen ekranda alıcı bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girmelisiniz.
 7. 7. Ardından Kontrol Edilmesini İstedikleriniz alnını doldurarak, satın aldığınız Apple ürününde kontrolünün yapılmasını istediğiniz özellikleri belirtebilirsiniz.
 8. 8. Ödeme kısmından Havale/EFT diyerek devam edebilirsiniz.
 9. 9. Ardından size verilen referans kodu ile satın aldığınız ürünün bedelini birapple.com havuz hesabına yatırmanız gerekir.
 10. 10. Bu işlemin devamında mesai saatler içerisinde birapple.com müşteri hizmetleri tarafından size ulaşılır ve detaylı bilgiler verilir.
 11. 11. Satıcının ürünü kargolama işleminden sonra sipariş etmiş olduğunuz ürün birapple.com ofisine ulaştığında müşteri hizmetlerinden bir çağrı daha alırsınız.
 12. 12. Ardından Alıcı ve Satıcı kargonun açılışını canlı olarak izler.(bu işlemlerin tamamı kayıt altına alınarak arşivlenmektedir.)
 13. 13. Alıcı ürünün incelenmesinden sonra onay vermesi durumunda ürün Alıcıya mini bir rapor hazırlanarak korumalı kargo kutusunda gönderilir. (Kargo bilgileri siteme girilen mail adresinden alıcıya iletilir.)
 14. 14. Alıcının ürünü kabul etmemesi durumunda ürün satıcıya tekrar gönderilir para ise alıcıya iade edilir.
 15. 15. Alıcının canlı yayında kabul ettiği ürün siteme eklemiş olduğu adrese kargolanır.
 16. 16. Ürün alıcıya ulaştığında, alıcı tarafından sipariş ettiği ürün hakkında herhangi bir itirazı olmaması durumunda profilim/BirApple.com Güvencesi(BAG)/satın-aldıklarım sekmesinden paranın karşı tarafa yatmasını onaylar.(3 gün içerisinde onay verilmeyen veya iadeye başvurulmayan siparişler otomatikman onaylanmış kabul edilir)
 17. 17. Ürün alıcı tarafından beğenilmez ise, 3 gün içerisinde ürünü iade ettiğini ve kargoya verdiğini, kargo bilgileri ile birapple.com'a bildirmelidir.
 18. 18. İade olan ürün yukarıdaki işlemlerin tersi yönünde ilerleyerek satıcıya tekrardan gönderilir.

BAG sistemi sizlerin daha güvenli alışveriş yapmanız için birapple.com tarafından geliştirmiş bir özelliktir. Farklı internet sitelerinde yaşanan sorunların ve risklerin tamamından uzak olan BAG sistemi alıcıyı ve satıcıyı aynı anda korumak adına yapılmış ve işin uzmanları tarafından sizlere sunulan benzersiz bir özelliktir. BAG sisteminin komisyonu ise güven vermeyen sistemlerden bile daha düşüktür. BAG sisteminin komisyonu %7'dir ve komisyon Satıcıdan alınır. 

BAG sistemi hakkında aklınıza takılan soru ve sorunlarınız için bize destek bölümünden ulaşabilirsiniz.