Güvenli Alışverişin İpuçları

Tanımadığınız kişilerle kimlik fotokopinizi ehliyet fotokopinizi ve TC kimlik numaranızı paylaşmayınız.

Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.

Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyiniz.

Aldığınız ürünün size teslim edilmesini garanti altına almak ve yaptığınız ödemenin güvenliği için alışverişlerinizde Bir Apple Güvencesi (BAG) sistemini kullanmaya özen gösterin.

Bir Apple Güvencesi (BAG) sisteminde ödemenizi birapple.com havuz hesabına yaparsınız. birapple.com çalışanları (BAG) sistemi ile satın almış olduğunuz ürün hakkında size ulaşarak ne yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olurlar.

Ardından satıcı size ürünü kargo ile gönderir. Ürünün elinize ulaşması ile birlikte ürünü kontrol etmek ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmak için 3 iş günü zamanınız olur.

Ürüne onay vermenizi takiben ödemeniz satıcıya aktarılır.

Üründe sorun olması halinde ürünü satıcıya aynen geri gönderebilir, ödemenizi geri alabilirsiniz.

Aynı şekilde, satıcı ürünü belirtilen süre boyunca göndermese bile ödemeniz birapple.com hesaplarında güvence altında olacak ve işlem süresi sonunda da tekrar eksiksiz olarak tarafınıza iade edilecektir. BirApple.com Güvencesi (BAG) sistemiyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

BAG sistemi dışında verilmiş ilan Apple ilanlarını BAG sistemi ile vermelerini talep edin. Alışverişiniz Bir Apple Güvencesi (BAG) sistemi dışında gerçekleştirilmek isteniyorsa ürünü teslim almadan ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmadan ödeme yapmayın.

birapple.com’da tam anlamı ile güvenliğinizi sağlayan tek sistem Bir Apple Güvencesi (BAG)’dir. Kapıda ödemeli bir alışveriş yapılıyorsa, sorun çıkması halinde satıcıya ulaşabileceğiniz sabit bir iletişim ve adres bilgisi alın.

Ürününüzü teslim alırken kargo yetkilisinin yanında ürünü açıp kontrol edin, sorun olması halinde tutanak tutturun.

Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde birapple.com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Güvenli Alışverişin İpuçlarına dikkat ettiğiniz ve bize olan güveniniz için teşekkür ederiz. Belirttiğimiz ipuçları doğrultusunda hareket ettiğinizde internette alışveriş işleminizin güvenli, sorunsuz ve hızlı gerçekleşeceğini unutmayın.